Pire ilaçlama

Pire altı ayaktan oluşan ve eklem bacaklı küçük bir canlıdır. Ayağının uç kısımları güçlü olduğundan tutucu özellikte olan bu hayvan baş kısmı küçük gövdesi ise başına oranla biraz daha büyüktür. Pirenin en tehlikeli yeri ağız kısmıdır çünkü ağzında kan emmeye yarayan hortum ve dişleri bulunmaktadır. Pirenin bedeninin yassı olması ona hareket kolaylığı sağlamaktadır böylece pire kıllar arasında rahat hareket edebilir. Pire yaşadığı ortama uygun bir şekilde beslenebilir bu yüzden pire ile mücadele çok önemlidir. Her yerde her ortamda pire ilaçlama yapılmalıdır.

Pirenin arka ayaklarının ön ayaklarından daha uzun olması onun kolayca zıplamasını sağlar böylece başka yerlere geçmesi ve dağılması oldukça kolaylaşır. Pirenin beslenmesi için lazım olan şeylerden bir tanesi de kandır. Pireler çok hızlı hareket etme kabiliyeti olan ve çabuk üreyen canlılardandır. Pire ilaçlama ise onların biran önce çoğalmasını engellemek için oldukça önemlidir. Pire insanlara birçok yerden gelebilir bunlar tavuk, kuş, kedi, köpek gibi hayvanlardır.

Pirelerden insana birçok hastalık bulaşabilir. Bunlar; tifüs hastalığı, alerjik hastalıklar, veba hastalığı, dizanteri ve cilt hastalıklarıdır. Ev ve iş yerlerinizde eğer bir pire ile karşılaşırsanız mutlaka ilaçlama yapmanız gerekmektedir. Eğer ihmal ederseniz pireler çabuk çoğalırlar ve sizlere zarar verirler. Firmamız uygun ilaçlama yöntemleri ile ve sizin sağlığınızı gözeterek pire ilaçlama yapmaktadır. Bize ulaştığınız takdirde en kısa zamanda evlerinize gelerek ilaçlama yapmaktayız.

Bir önceki yazımız olan UYUZ BÖCEĞİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Üsküdar Böcek İlaçlama