Neden ilaçlama Yaptırmalısınız?

İlaçlama, yaşam alanlarınızda sizi rahatsız eden haşerelerden kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak yöntemdir. İlaçlama, ciddi bir işlemdir.

Dolayısıyla doğru yöntemlerle yapılmalıdır.Ev ve iş yerlerinizde, sağlığınızı tehdit eden haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilmeniz için mutlaka ilaçlama yaptırmalısınız.

Piyasada satılan böcek ilaçlarını alarak, amatör yöntemlerle yapacağınız ilaçlama haşerelerden kurtulmanız için çözüm olmayacaktır.Ülkemizde amatör ilaçlama yapan birçok sahte ilaçlama firması bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak ilaçlama yapan çok az firma bulunmaktadır.

İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın kaliteli ve güvenilir hizmet vermesine önem vermelisiniz. İlaçlama yaptıracağınız firmanın izin belgelerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Amatör şirketler tarafından yaptıracağınız yanlış ilaçlama, sağlığınızı tehdit edebilir.

İlaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda fazlalıkla görülen haşereler, bulundukları her otama yumurta bırakmaktadırlar.Haşere tespiti ve yuva tespiti yapıldıktan sonra her haşere için ayrı bir ilaç hazırlanmalıdır. Bu ilaçlar ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmalıdır. İlaçlama yapacak olan personel, alanında uzman ve tecrübeli olmalıdır.

İlaçlama sağlık açısından oldukça önemli bir işlemdir. Ev ve iş yerlerinizde bulunan haşereler üzerlerinde taşıdıkları virüs ve hastalıkları, bulundukları ortama yayarlar.Zararlı haşere türleri insanlara, tifo, verem, humma gibi hastalıklar bulaştırabilmektedir. Böcekler, yaşam alanlarınıza, binaların bodrum katları ve çatı katları aracılığıyla girebilmektedir.

Mutfaklarınızda açıkta bulunan yiyeceklerden beslenen böcekler, salya ve dışkılarıyla birçok mikroplarını bırakmaktadırlar.Böcekler hızlı üreyebilen canlılardır. Böceklerden kolayca kurtulabilmek için böcek ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir.Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanan firmamız, ilaçlama konusunda tecrübeli personelleriyle, yaşam alanlarınızda sizi rahatsız eden haşerelerden kısa zamanda kurtulmanızı sağlayacaktır.İlaçlama işlemini periyodik olarak yaptırmanız, haşerelerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacaktır.

İlaçlama yaptırırken evlerinizin ya da işyerlerinizin bulunduğu binayı ilaçlatmanız, haşerelerden daha kalıcı şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Jel ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Üsküdar Böcek İlaçlama