Karasinek İlaçlama

Yiyeceklerin üzerlerine konarak, dışarılardan aldıkları bakterileri yayılmasını hızlandıran karasineklerden kurtulmak için zaman kaybedilmemelidir. Görüldükleri alanlarda ki bu alanlar yaz dönemlerinde daha da artmaktadır, muhakkak karasinek ilaçlama yaptırılmalıdır. Bu işlem için profesyonel haşere ilaçlama şirketleri dışındaki, özellikle yasal olmayan kuruluşlara itibar edilmemelidir. Karasinek ilaçlaması hassas ve kesin sonuç alınabilecek şekilde yapılmalıdır.

Karasinek Özellikleri:

  • Türlü vücut yapılarına sahip ve yaklaşık 6-8 mm kadar iri, kanatlı, uçarak hareket eden zararlı canlılardır.
  • Sıcakları sevdiklerinden dolayı ilkbahar ve yaz aylarında gidilen her alanda görülürler. Görüldükleri yerlerde yapılacak karasinek ilaçlama ile bu haşereler yok edilmelidir.
  • Parlak vücut yapıları vardır ve genellikle gri, siyah renklere sahiptirler.
  • Lağım suları, çöplükler sıkça görüldükleri yerlerdir. Ayrıca insan ve hayvan dışkıları üzerlerine de konarak milyonlarca bakteriyi üzerlerinde barındırırlar. Daha sonra insanların yaşam alanlarına gelerek bu bakterileri hızlıca yayabilirler. Büyük sağlık problemleri görülmesine sebep olan karasinek ile mücadele karasinek ilaçlama yöntemleri ile yapılmalıdır.
  • Yumurtlama ile üreyen bu haşereler 100-150 adet yumurtayı gübrelere, çöplere, dışkılara bırakırlar. Bu yumurtalar 20-24 saat içerisinde çatlar ve larva dönemi başlar. Larvalar da 1-2 hafta içerisinde pupa evresine girer. Kısa süre sonra sinekler erginliğe ulaşır ve diğer türleri gibi mikrop taşıyıcı görevi ile yaşamlarına devam ederler. Eğer üremelerine engel olunmazsa sayıları hızla artacak olduğundan karasineklerden kurtulmak ve bulundukları yerlere en uygun karasinek ilaçlama ile müdahale etmek gerekmektedir.
  • Uçarak, hızlı şekilde hareket ettikleri için kişisel olarak yakalanmaları oldukça zordur ve insanlar sadece boşa zaman harcamış olacaklardır. Bu sebeple uzman kişiler ile görüşülerek, karasinek ilaçlama uygulatılması en sağlıklı seçimdir.
  • Bu haşereler her 5 dakikada bir kondukları yerlere dışkıları bırakmaktadırlar. Kolera, dizanteri, hepatit, çocuk felci, diyare, verem, gıda zehirlenmeleri gibi hastalıklar, karasineklerin sebep oldukları sağlık sorunları arasında yer almaktadır.

Karasinek İlaçlama:

Karasinek ilaçlaması için ihmalkar davranılmamalıdır. Çizgi ilaçlama firmamız ile görüşerek, alanların özellikleri ve sineklerin yoğunlukları göz önünde bulundurularak sıvı ilaçların hangi makineler ile kullanılarak, hangi teknikler ile uygulanacağı tespiti ardından bu haşerelere kısa sürede son verilecektir. Sinekler ile mücadele için bilinçsiz yaklaşımlar tehlikeli olabilir. Kalitesiz ilaçların insanlar için tehlikeleri vardır. bu yüzden profesyonel ve yasal olarak hizmet veren firmamızdan ilaçlama talebinde bulunabilmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Deri Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Üsküdar Böcek İlaçlama