Haşere İlaçlama Şirketi

Haşere ilaçlama yürüyenden, kanatlılara ve kemirgenlere kadar milyonlarca türü olan zararlılarla mücadele edilmek için yapılan bir işlemdir. Haşerelerin neredeyse tamamının ortak özelliği çok hızlı üremeleridir. Özellikle yumurtalama yöntemi ile üreyen haşere türleri sende birkaç kere yumurtlamakta ve her seferinde yüze yakın yavru meydana getirmektedir. Bu nedenle bu kadar hızlı çoğalan haşereler ile bireysel yöntemlerle başa çıkılması imkansızdır. Haşereler ile mücadele etmek için en geçerli yöntem haşere ilaçlama yöntemidir.

Haşere İlaçlama Firması

Haşere ilaçlama işlemi kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış bir uygulama ve zararlı bir kimyasal kullanımı insanların sağlığı üzerinde olumsuz etkiler bırakabilirler. Bu nedenle de ilaçlama yapacak kişilerin eğitimli olması gerekir. Sağlık Bakanlığı ilaçlama işlemi yapmak isteyen kişileri öncesinde eğitime tabi tutmaktadır. Eğitime katılım sertifikası alan kişiler gerekli diğer belgeleri de tamamlayarak ilaçlama izni almak için bakanlığa başvuruda bulunur. Gerekli belgeler arasında Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlar dışında ilaç kullanılmayacağına dair taahhütname, kullanılan ilaçlara ve cihazlara ait belge, çalışacak personelin ve yetkili mühendisin bilgisi gibi evraklar bulunmaktadır. Gerekli evrakları hazırlayarak başvuran kişilerin işletmeleri bakanlığın yerinde incelemesini de başarı ile geçerse ilaçlama ruhsatı alabilirler. Haşere ilaçlama firmaları ilaçlama işlemini yapacak personelinde sağlığını korumakla yükümlüdür.

Garantili Haşere İlaçlama

Haşere ilaçlama işlemi ilaçlanacak haşerenin türüne ve ortamdaki çoğunluğuna göre üç şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki jel ilaçlamadır. Bu yöntemde hamamböceği vb. haşerelerin yuva kenarlarına ve dolaştıkları yerlere jel şeklinde ilaçlar sürülür. Onlara cazip gelen kokusu sayesinde ilacı yiyen haşereler bir süre sonra ölür. Jel ilaçlama da ortamın terk edilmesi ve temizlik yapılması gerekmemektedir. Kokusuz ilaçlama yöntemi püskürtme yolu ile uygulanır. Ortamın terk edilmesine yine gerek yoktur ancak açıkta yiyecek bulundurulmaması gerekir. Daha dirençli haşereler tarafından yoğun şekilde istila edilen ortamlar için ise kokulu ilaçlama uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlama da ortam birkaç saat kapalı kalmalı ve ortamda kimse bulunmamalıdır. İçeride yeniden oturulmadan önce de mutlaka havalandırılmalıdır. Uygulanacak yönteme göre ilaçlama yaptıranların gerekli tedbirleri almasını sağlamak da yine ilaçlama servisinin sorumluğu altındadır.

Bir önceki yazımız olan Deri Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Üsküdar Böcek İlaçlama