Farelere Kesin Çözüm

Farelere Kesin Çözüm

Yaşam alanlarında görülecek en tehlikeli kemirgenler arasında fareler de vardır ve farelerle mücadele yolları hakkında bilgi sahibi olmak toplum sağlığı açısından önem taşır.

 Çizgi film kahramanı Jerry farelerin imajını çok değiştirse bile zararlı kemirgenler arasında yer alan farelerle mücadele yolları açısından eve kedi Tom almaktan daha kesin çözümler vardır. Pek çok fikir bu konuda size söylenebilir ama sonuçta yapılacak olan kaliteli bir ilaçlamadır. Çünkü kemirgenlerle ve haşerelerle mücadele etmek sizin, çocuklarınızın ve tüm ailenizin sağlığı ve evin hijyeni açısından birincil derecede önemlidir. Yazımızın başında büyük felaketlerden söz etmek ağır gelebilir ama belirtmek gerekiyor ki Ortaçağda kara ölüm olarak adlandırılan ve toplu ölümlere yol açan vebanın nedeni pireler ve taşıyıcı olan farelerdi.

Günümüzde bu hastalıklar kontrol altında, böyle de olması gerekir. Ama doğal yaşam merakı arttıkça kemirgenlere karşı dikkatin de çoğalması zorunludur.

Fareler ve İnsanlar

 Fare hem kemirgenlik açısından hem de mikrop taşıması yönünden doğadaki insan sağlığına zararlı hayvanlar sınıfındandır. Onlar insana yakın yaşayabilen bir türdür ve aç kaldıkları zaman insan dahil pek çok şeye saldırabilirler. Mücadele için tedbirler almalısınız. En doğal öğüt evde kedi beslemenizdir ama bunun da getireceği sorumluluklar ve zorluklar vardır. Fare kapanları da doğrusunu söylemek gerekirse vahşi çözümlerdir. Evde fare olduğunu nasıl anlarsınız ve peşinden gelen evdeki fare mücadelesi nasıl olur gibi soruların yanıtları biraz tiksindiricidir. Önce pisliklerini bulursunuz.

Her Yeri Fare Basmışsa Bizi Aramalısınız

Erzak dolaplarında, çöp kutularının yanında, açıkta bırakılan yiyeceklerin çevresinde, kilerlerde veya ekin ambarlarında bu küçük, sigara tütününe benzer artıkları görebilirsiniz. Yiyecek poşetleri veya torbaları bir kenarından kemirilmişse de yaşadığınız mekanda fare vardır. Fare zehiri de hemen akla geliyor, deneyebilirsiniz.

Ama çocukların erişeceği yerlere koymayın. Bütün bu riskleri almadan yaşadığınız mekandaki kemirgenlere ve farelere ilaçlatma yaptırmak en kesin çözümdür. Garantili fare ilaçlaması yapan firmalardan yardım alın. Çünkü kendi başınıza denediğiniz yöntemlerden iyi sonuç alamayabilir, ciddi sıkıntılara neden olan hijyen problemleri ve zehirlenmeler yaşayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kartal Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Üsküdar Böcek İlaçlama