Deri Böceği İlaçlama

Deriden yapılmış her tür eşyalara zarar verebilen bu haşerelerden kurtulmak, buharlama ya da püskürtme tekniği kullanılarak sıvı ilaçlar kullanılması sonucunda gerçekleştirilen deri böceği ilaçlama ile mümkündür. Her tür haşere, böcekte olduğu gibi kalıcı sonuçlara ulaşılabilmesi, sağlıklı ilaçlamalar yapılması için profesyonel haşere ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir.

Deri Böceği Özellikleri:

  • Bu haşerelerin boyları ortalama 2-3 mm kadardır ve ömürleri de 1 yıldır.
  • Deri böceği üremesini, türlerinde olduğu gibi yumurtalama ile gerçekleştirmektedir. Yılda 4-5 kez yumurta bırakan bu haşerenin yumurtaları birkaç hafta içerisinde açılarak larva şeklini almaktadır. Sıcaklığa bağlı olarak erginliğe ulaşma süreleri değişir ancak uygun sıcaklıkta kısa sürede ergin hale gelen deri böcekleri daha da fazla tehlike hale geleceklerinden yok edilmelidirler. Deri böceği ilaçlama yaptırılması, bu haşerenin verebilecekleri zararlara engel olacaktır.
  • Vücudu pamuksu olan bu haşereler insanların tüm deriden ve tüy, kıldan olan eşyalarını tüketebilmektedirler. Bu eşyaları kullanılmaz hale getirdiğinden dolayı deri böceği ile mücadele edilmeli ve deri böceği ilaçlama ile bu haşereler yok edilmelidir.
  • Deri böcekleri besin ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilecekleri mobilya depoları, halı fabrikalı, elbise ve deri konfeksiyonlarında görülmektedirler. Bulundukları her alanda maddi kayıplara sebep olan bu haşereler işletmeciler için de ciddi zarar demektirler. Bu sebeple bazı mekanların ve işletmelerin düzenli şekilde haşere ilaçlama şirketleri tarafından, deri böceği ilaçlama hizmetleri almaları şarttır.
  • Deri böceklerinin bir türü de uyuz böceğidir. Bu haşereler insanların derilerinin içlerine kadar girerek oralara da yumurtalarını bırakabilmektedirler. Ayrıca kişilerin kanlarını emerek beslenir ve uyuz hastalıklarına sebep olurlar. Her türü farklı zarar demek olan deri böceklerinden kurtulmak için deri böceği ilaçlaması şarttır.
  • Deri böcekleri, sıcakları sevdiklerinden dolayı soğuk yerlerde pek görülmezler.
  • Deri böceklerinin çene yapıları, en sert cisimleri bile ısırabilecek kadar güçlüdür. Bu nedenle besin ihtiyaçlarını karşılamak için çok zorlanmazlar.

Deri Böceği İlaçlama:

Deri böceği ilaçlama hizmeti için muhakkak Sağlık Bakanlığı, dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylı olarak ilaçlama gerçekleştiren deri böceği ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir. Çünkü ancak yasla olarak hizmet veren firmaların uyguladıkları ilaçların kalitesi yüksek ve çalışanları eğitimli kişilerdir. Yanlış uygulamalar, kimyasal madde karışımları ile oluşan ilaçlar, insan sağlığına zarar verebilmektedir. Bu sebeple özellikle sıvı ilaçların kullanımlarında hassas davranılmalıdır.

Deri böceği ilaçlama, sıvı ilaçlarla gerçekleştirilir. Bulundukları alanların özellikle göz önünde bulundurularak teknikler belirlenir. Alınması gereken birtakım önlemler olabilir ve bunlar hakkında detaylı bilgi için böcek ilaçlama firması ile görüşülmelidir.

Çizgi ilaçlama olarak sizlere 7/24 deri böceği ilaçlama, haşere ve böcek ilaçlama hizmetlerini vermekteyiz. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve İzmir böcek ilaçlama şubelerimize de ulaşarak, istediğiniz alanlardan bu haşereleri uzaklaştırmanız mümkündür. firmamız ilaçlama sonrasında da sizlere ilaçlama için gerekli evrakları teslim etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Fare ile Mücadele başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

Üsküdar Böcek İlaçlama