Böcek İlaçlama

Böcekler yüzyıllardır insanların başına bela olmaktadırlar. Böcekler hem taşıdıkları mikropları insanlara ve evcil hayvanlara bulaştırırlar, hem de görüntüleri mide bulandırıcıdır. Dünyada pek çok böcek çeşidi vardır bizi en çok etkileyen zararlı böcekler sırayla hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak, karafatma, tahta kurusu, pire, akrep , kene, karınca, güve, çiyan, kırkayak ve daha sayamadığımız yüzlerce böcek türü bulunmaktadır. Böceklerden kurtulmanın yolu böcek ilaçlama firmasına ilaçlama yaptırmaktır.

Böcek türlerine göre ilaçlama şekli ve kullanılacak ilaç farklıdır. Bir böcek çok kısa zamanda çoğalır, bir tane ana böcek yüzlerce yumurta bırakabilir, bazı tür böcekler ilaca çok dayanıklıdırlar. Bir kez ilaçlama yetmeyebilir, ama tam aksini de düşünmek lazım aynı marka ilaçla veya aynı aktif maddesi olan ilacı sık sık kullanmakta doğru değildir. Çünkü böcekler ilaca bağışıklık kazanır ve yapılan ilaçlamada böceğin ölmesi zorlaşır. Hatta imkansızlaşır. Türkiye’de en çok böcek hangi ildedir diye merak ettiniz mi hiç? Ama bunun cevabı çok basit. En çok insan nerede yaşıyor? Tabiki İstanbul’da o zaman cevap en çok böcek İstanbul’da yaşar.

Böcekler insanların yaşadığı yerleri tercih etmelerinin sebebi insan yiyeceklerinin artıklarını yemektir. Hatta önüne gelen her şeyi yiyip bitirirler. Böcekler gıdaların üzerinde görülmesi durumunda o gıdaları kesinlikle yememek gerekir. Çünkü, böcekler birçok hastalığın taşıyıcısıdırlar. Halk arasında mutfak böceği, ev böcekleri, kalorifer dairesi böceği diye anılan hamam böceği en hızlı çoğalan canlı olma özelliğini hiçbir canlıya vermemiştir. Hamam böceklerinin ömrü ortalama iki ile üç yıldır ve çok ilginç bir şey daha; tahta kurusu bir yıl hiç bir şey yemeden içmeden yaşayabilir. Keşke insanlarda öyle olsaydı demekten alamıyoruz kendimizi. Sitemizde her türden böceğin resmini bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz böcek hakkında bilgi alabilir ve en ekonomik şekilde bizden böcek ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz bizim amacımız siz sayın müşterilerimize en iyi ilaçlama hizmetini en hızlı ve en ekonomik şekilde vermektir amacımız. Başarımızın sırrı kaliteli hizmet, ekonomik hizmet, sağlıklı hizmet ve müşteriye saygıdır.

Üsküdar Böcek İlaçlama